Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA:

07:00–8:50  Zabawy w kącikach zainteresowań, praca z zespołem dzieci lub indywidualna, praca  z dzieckiem zdolnym, czynności porządkowe, ćwiczenia poranne, schodzenie się   dzieci, czynności opiekuńcze, zabawy swobodne, tworzenie okazji do wymiany  informacji, rozmowy indywidualne z dziećmi, dyskutowanie, zabawy ruchowe, kontakty z rodzicami.

08:50–9:00 Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, czynności samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

9:00-9:15  Śniadanie – wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie  nawyków higieniczno-kulturalnych.

09:15–9:45 Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zajęcia  i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

9.45–10:00      Gry i zabawy ruchowe, swobodna aktywność w kącikach zainteresowań, zgodnie z potrzebami dzieci.

10:00–10:30      Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

10:30–12:15     Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy  organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjno-technicznych, wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą, zabawy dowolne, rozmowy indywidualne.

12:15–11:30      Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowo-higieniczne.

12:30–13:00      Obiad – I danie - wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie  nawyków higieniczno-kulturalnych.

13:00–14:30      Odpoczynek poobiedni grupy 3 latków

13.00-13:30  Zabawy relaksacyjne, słuchanie bajek, muzyki - wyciszenie (4,5,6 latki).

13.30-15:00 Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia słownikowe, praca wyrównawcza,  indywidualna, pobyt w ogrodzie przedszkolnym, zabawy dowolne.

15:00-15:15       Podwieczorek - wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie  nawyków higieniczno-kulturalnych.

15:15 - 17.00 Zabawy dowolne w sali lub na powietrzu, spacery, ćwiczenia utrwalające wiadomości z  zajęć edukacyjnych, zajęcia wyrównawcze, wspieranie rozwoju dzieci poprzez: zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe, itp., zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne, zabawy rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, rysowanie.