ul. Armii Krajowej 72

Czwartek, 02 maja 2024

Jesteś tutaj: Start / Organizacja

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

1.Szczegółową organizację wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny przedszkola opracowany przez dyrektora.

2. Arkusz organizacyjny zatwierdza organ prowadzący.

3. W arkuszu organizacji przedszkola określa się w szczególności:

a) Liczbę miejsc w placówce

b) Planową liczbę wychowanków przedszkola

c) Liczbę dzieci zapisanych do przedszkola

d) Liczbę oddziałów

e) Czas pracy poszczególnych oddziałów;

f) Liczbę pracowników przedszkola;

g) Czas pracy pracowników

h) Ogólną liczbę godzin finansowych ze środków przydzielonych przez organ prowadzący.

1. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział złożony z dzieci

zgrupowanych według zbliżonego wieku w sumie 115 dzieci

2. Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25 osób.

3. Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie podstawy programowej, programu wychowania w przedszkolu oraz  programów własnych opracowanych przez nauczycieli przedszkola.

4. W przedszkolu wyboru programu dokonują nauczycielki, uwzględniając potrzeby i możliwości dzieci.

5. Rada pedagogiczna co roku zatwierdza przedszkolny program na pierwszej radzie pedagogicznej w danym roku szkolnym wskazane jest aby wybrany program był kontynuowany przez trzy kolejne lata pobytu dziecka w przedszkolu.

6. Organizację pracy w ciągu dnia określa ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora przedszkola na wniosek rady pedagogicznej z uwzględnieniem zasady podziału czasu na następujące aktywności: zabawy i czynności samoobsługowe, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia programowe.

7. Na podstawie ramowego rozkładu dnia nauczyciel, któremu powierzono opiekę nad danym oddziałem, ustala dla tego oddziału szczegółowy rozkład dnia, z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań dzieci oraz podstawy programowej.

8. Godzina zajęć w przedszkolu trwa 60 minut.

9. Do realizacji celów i zadań statutowych przedszkola posiada:

a. Sale zajęć i zabaw z niezbędnym wyposażeniem-5

b. Pokój terapii pedagogicznej-1

c. Pomieszczenia sanitarne -5

d. Pomieszczenia administracyjno – gospodarcze-4

e. Szatnię-3

f. Kuchnie-1

g. Szatnię dla personelu-1

h. Plac zabaw z urządzeniami terenowymi do zabawy dzieciom

1. Dzienny czas pracy przedszkola ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola.

1.1 Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę, wychowanie i nauczanie przez pięć dni
w tygodniu, od poniedziałku do piątku  w godzinach od 7.00 do 17.00, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

1.2 Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę .

1.3 Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka realizowane są w przedszkolu od godziny 7.00 do godziny 17.00, od poniedziałku do piątku.

2. Czas pracy poszczególnych oddziałów określa projekt organizacyjny przedszkola.

3. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, bez przerw świątecznych, a termin przerwy wakacyjnej jest ustalany za zgodą Rady Rodziców.

4. Grupy mogą być łączone przy liczbie wychowanków poniżej dziesięciu w każdej z nich, z zachowaniem zasady łączenia grup zbliżonych wiekiem.

Brak załączników

Wytworzono:2012-11-25 00:00przez: Admin
Opublikowano:2012-11-25 00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Przedszkole nr 261 "Pod dębami"